فورد موندئو 2022 برای بازار چین معرفی شد

سعید رنجبر 2022/01/23
2022 ford mondeo china debut 4

به نظر می‌رسد کمپانی فورد توجه ویژه‌ای به طراحی موندئوی جدید داشته، چرا که بخش زیادی از اطلاعیه رسمی را به این موضوع اختصاص داده است!

این سدان زیبا و جذاب بر مبنای زبان طراحی «انرژی پیشرو در قدرت» خلق شده، زبانی که پیش از این در دو مدل Evos و Equator نمود پیدا کرده است.

فورد موندئو

فورد موندئو 2022 برای بازار چین معرفی شد 18

فورد تاکید می‌کند در طراحی نسل پنجم موندئو علایق و سلیقه‌های مشتریان چینی مد نظر قرار داده شده و سه عنصر سلطه‌جویی، چابکی و پاسخ دهی، پایه و اساسی طراحی آن را تشکیل می‌دهند.

در نگاه نخست به این سدان آمریکایی چینی، طراحی تهاجمی آن بسیار جلب توجه می‌کند. چراغ‌های این خودرو طراحی باریکی داشته و به یک جلوپنجره عریض متصل هستند. یک نوار باریک این دو چرا را به هم وصل می‌کند.

فورد موندئو

فورد موندئو 2022 برای بازار چین معرفی شد 19

همانند بسیاری از مدل‌های جدید، در فورد موندئو هم چراغ‌های عقب ساختاری یکپارچه دارند. این چراغ ها از ماستنگ مک E الگوبرداری شده و دارای ۳ خط عمودی هستند.

دیفیوزر موجود در زیر سپر این سدان دو رگه را جذاب نشان می دهد. مکمل زیبایی‌های این خودرو در نمای عقب دو خروجی اگزوز کرومی است که البته به نظر می‌رسد بیشتر تزیینی هستند تا واقعی.

فورد موندئو

دستگیره های در کشویی مخفی شونده از دیگر ویژگی های جذاب نسل جدید موندئو است

در رابطه با کابین و مشخصات فنی متاسفانه تصاویر و اطلاعاتی منتشر نشده، اما می‌دانیم که این سدان زیبا بر اساس پلتفرم C2 ساخته می‌شود. این پلتفرم برای تولید لینکلن Zephyr نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

فورد موندئو

فورد موندئو 2022 برای بازار چین معرفی شد 20

در کنار این، کد ۲۴۵ موجود در قسمت عقب احتمالا حکایت از آن دارد که در زیر کاپوت یک موتور ۲ لیتری اکوبوست توربوشارژ نصب شده است. اگر این موضوع صحت داشته باشد، قدرت موتور فورد موندئوی جدید چیزی در حدود ۲۴۵ اسب بخار خواهد بود. نیروی تولیدی آن نیز احتمالا از طریق گیربکس هشت سرعته خودکار به سمت چرخ‌های جلو هدایت می شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.